Kurucumuzun Mesajı

Değerli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz merhaba!

Yepyeni bir okul ve eğitim anlayışı ile bölgemizin doğal güzellikleri içerisinde bir okul yaptık. Bu okul hep özendiğimiz yeşillikler ve ağaçlar içerisinde ,Avrupai bir yapıya sahip ,butik eğitim mantığı ile çağdaş , entelektüel , duyarlı , başarılı gençler yetiştirmek için kapılarını açıyor. Günümüz Türkiye’sinde ve dünya ülkelerinde ki öğrenciler eğitimini kişisel yeteneklerine , ilgi alanlarına göre almak  istiyor. Yani artık her birey standart bir eğitimin parçası olmak yerine kendi yeteneklerine ve ilgi alanlarına göre meslek seçiyorlar.

Bu istek bize okullarda butik eğitimin ne kadar önem kazandığını anlatıyor. Bizde bu yola çıkarken eğitimcilik tecrübemizle öğrencilerin bu istek ve ihtiyacına cevap verebilecek niteliklerde eğitim vermeyi hedefledik.

Eğitim sadece sınavlara hazırlık şeklinde olmamalı. Çünkü günümüzde sadece IQ değil EQ ’ nun da çok önemli olduğu psikologlar tarafından telkin ediliyor. Dolayısıyla biz eğitim sistemimizi şekillendirirken öğrencilerin sınav başarılarının yanında kulüp faaliyetlerini de en etkin şekilde kullanarak öğrencilerin sosyal becerilerini de geliştirmeyi düşündük.

Diğer taraftan butik okul anlayışının vazgeçilmezi olduğunu düşündüğümüz  her öğrenciye  ve velisine bireysel ilgi ve alakanın üst düzeyde olmasıdır. Yani okulun hizmetlisinden kurucusuna kadar her çalışan öğrenciyi tanımalı ve ihtiyaçlarına yönelik çözüm ortağı olmalıdır.. Bizim okulumuzun en önemli özelliği   velisinin ve öğrencisinin gördüğü ilgi ve alaka ile diğer özel okul veli ve öğrencisinden  daha ayrıcalıklı olduğunu hissetmesidir. Tabi ki bu iletişimi okulumuzun velisine sunduğu dönemsel sosyal aktiviteler ile de pekiştireceğimize inanıyoruz.

Son söz olarak ; sizlere eğitimimizle ilgili anlatacağımız çok şey var. 

Gelin! Çocuğunuzun  eğitimi ile ilgili hayallerimizi birleştirelim, çocuğumuz geleceğine güvenle baksın.

  

M. F. SELİMOĞLU

Kurucu