• Eğitim Sistemimizde Destek Çalışmaları

  Siyah Martı Kemer Koleji lise eğitiminde, Kariyer Esaslı Yetenek Sistemi (KEYS) eğitim anlayışını hayata geçirir. Öğrencilerin sadece üniversite sınavına değil, üniversite hayatına ve iş hayatına hazır olmalarını sağlayacak altyapı ile lise eğitimini tamamlamaları hedeflenir.

  Genç Gönüllüler ve Okul Meclisleri ile hayata artı bir değer ile hazırlanırlar. Uluslararası ölçme ve değerlendirme denetiminde İngilizcelerini en üst seviyeye çıkarırlar.

  Farklı, üretken ve çağdaş bireyler olarak, hayata donanımlı bir şekilde başlamanın avantajını hayatları boyunca yaşarlar. Anadilde yabancı ingilizce ağırlıklı - ispanyolca eğitim, Siyah Martı Kemer Koleji'nde ortaöğretim - lise 11. sınıfa kadar İngilizce (ana dili İngilizce) olan öğretmenlerle 1/1 özel ders alır gibi butik eğitim imkanı

  Kemer Kolejinde ortaöğretimden 8. sınıfa kadar ağırlıklı ingilizce, Kemer Koleji'nde 8. sınıfta LGS hazırlık çalışmaları, Kemer Koleji'nde 11 ve 12. sınıflarda yoğun programlı üniversite hazırlık, Zorunlu seviye belirleme - Yükseltme etüdleri ve sınavları

  Konularında uzman / uluslararası geçerliliği olan güncel ve iddialı eğitim yayınları  Seçkin yayınevlerinden ders kitapları ve interaktif dijital platform eğitimi Her dönem bir sosyal etkinlik, Velilerimize özel etkinlikler, Yıl sonu şenlikleri - mezuniyet törenleri, Eğitim sistemimizin bamteli olan 12.sınıf, üniversite sınavına girdiğimiz en zor yıldır. Öğrenci bir yandan 11-12. sınıf okul derslerine çalışırken, bir yandan da 8. sınıf ve 12.sınıf arasını kapsayan sıkıştırılmış bir sınav programına hazırlanmaktadır.

  Hızlandırılmış bir programa ihtiyacı olan öğrencinin, çoktan seçmeli sınavların olmazsa olmazı test çözümleri yapıp, yapamadığı soruları sorması gerekir. Anadolu Lisesi; konusunda uzman öğretmenleriyle 9. sınıftan itibaren uyguladığı sistemle öğrencileri çoktan seçmeli sınavlara hazırlamaya başlar. Öğrencinin nasıl ders çalışması gerektiğinin alt yapısını oluşturup, test tekniğinin inceliklerini ve zamanını  kullanmayı öğretir.

  Her üst düzey sınıfta daha yoğun bir program uygulayan Siyah Martı Kemer Koleji Lisesi, 12.sınıf öğrencilerini hızlandırılmış program uygulayarak üzerlerindeki yükü hafifletir, geleceğe daha güvenli ve umutlu bakmalarını sağlar.