Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Sistemleri

Siyah Martı Kemer Koleji öğrenci tanıma çalışmaları. LGS ve YKS sınavına girecek yeni öğrenciler için yürütülen görüşmeler ve envanter uygulama çalışmalarını kapsar.

Oryantasyon çalışmaları Dördüncü sınıftan 5. sınıfa geçerken öğrencileri eğitim hayatlarının yeni evresine hazırlama çalışmalarını içerir.

Öğrenme stilleri belirleme çalışmaları Kemer Koleji'nde ortaokul-lise öğrencinin nasıl öğrendiğini belirlemek amacıyla yürütülen çalışmalardır.

Sınav kaygısı ile baş edebilme Sınav kaygısı yaşayan öğrencilere LGS ve YKS sınav öncesi ortaokul ve lise sınıf öğrencilerine verilen eğitimlerdir.

Kemer Koleji,nde lise tanıtım gezileri 8. sınıf öğrencilerine tercihlerinde yardımcı olabilmek amacıyla tercih edilen okullara düzenlenen bilgilendirici gezilerdir.

Uzman Psikologlarca Her Öğrenciye Butik Eğitim Koçluğu

Siyah Martı Kemer Koleji'nde her öğrenci hayallerinin hedeflere dönüşmesini sağlayan, olmak istediği konuma odaklayarak eyleme geçmesini destekleyen, istenilen performansa ulaşmak için güvenli adımlar atmasını sağlayan bütünsel bir sistemdir. 

Bireysel Koçluğun Hedefleri

Kişinin; Kendine dair farkındalığını geliştirmesine, Hedef ve sorumluluklarını netleştirmesine, Potansiyelini keşfetmesine ve mevcut içsel kaynaklarını geliştirmesine, Hedefe giden yolda eylem adımları belirlemesine, Kararlılıkla hedeflerine ulaşmasına, Zamanını etkin bir şekilde planlamasına, Bakış açısını değiştirmesine ve geliştirmesine, Problemlerine çözümler oluşturmasına, Yaratıcılığını ortaya çıkarmasına yardımcı olur.