Ortaokul

Öğrenci Merkezli, Çok Dilli Sistem

SM Kemer Koleji’nde ortaokul programı bütünüyle öğrenciyi merkez alır. Öğrencilerin, bilimsel yaklaşımla verilen temel derslerin yanı sıra, okul öncesinden başlayan İngilizce ve İkinci Yabancı Dil İspanyolca eğitimlerini kullanarak bilgi ve becerilerini geliştirmeleri, hem ana dillerinde hem de yabancı dillerde kendilerini doğru ve etkili bir şekilde ifade etmeleri, küresel bakış açısı kazanmaları, çevre bilinci edinmeleri ve hem akademik, hem de sosyal yönden gelişimlerini sürdürmeleri hedeflenir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öngördüğü müfredatın yanı sıra, Akıl Oyunları, Matematik Olimpiyatları gibi projelerle desteklenen eğitimler, kulüp çalışmaları, sosyal ve kültürel geziler ile sanatsal ve sportif çalışmalar, öğrencilerin gerek kendi çevrelerini ve kültürlerini, gerekse dünyayı ve farklı kültürleri tanıyan, anlayan, bağımsız düşünebilen bireyler olarak yetişmelerine yönelik çalışmalar uygulanır.

SM Kemer Koleji’nde Tam Öğrenme Modeli doğrultusunda, ara sınıflarda Cumartesi günleri “Eğitim Destek Programı” adı altında ek çalışmalar yürütülür. 8.sınıf öğrencilerimizin mevcut ulusal sınavlara (LGS) hazırlanmaları amacıyla konusunda uzman öğretmen kadromuz eşliğinde, haftaiçi ders saatlerinde yaptıkları çalışmalara ilaveten Cumartesi günleri Eğitim Destek Programı (EDP) uygulanır.